Ýletiþim
   0212 852 89 61
Mail
   info@ysmmedia.com

Ysm Media / Bilgiler

Facebook’un para transferi hizmeti için görüştüğü...
Facebook’un bundan bir süre önce kendi platformu üzerinden online para transferi için görüşmeye başladığı söylenen girişimlerden TransferWise, 58 milyon dolar yeni yatırım alıyor. Hızlı büyüyen Londra merkezli ödeme sistemlerinin üçüncü turu olma özelliğindeki yatırımın tanınmış katılımcıları var.


Teknoloji tarihine yön veren kadınlar.
Bugünkü yaygın kanının aksine, kadınlar tarihte bilgisayar programcılığının gelişmesinde öncü roller üstlendiler. Bu isimlerden kısa bir seçki.


Beynin dışardan kontrolü hayata geçmek üzere...
Inception ve Total Recall gibi sinema filmlerinde gündeme gelen beynin dışarıdan kontrolü hayata geçmek üzere. Bilim insanları optogenetik adlı bilim dalı yardımıyla farelerin belleğini değiştirmeyi başardı. Tekniğin Parkinson veya Alzheimer gibi hastalıkları tedavi edebileceği gibi silaha dönüşme riski de bulunuyor. Bilimkurgu filmlerinin vazgeçemedikleri konuların başında gelen beyin kontrolü giderek gerçeğe dönüşüyor. 2005 yılında ABD'nin Stanford Üniversitesi Profesörü Karl Deisseroth'un kısaca 'optogenetik' olarak adlandırdığı yeni bilim dalının, insanoğlunun amansız bir mücadeleye girdiği Parkinson veya Alzheimer...


Google Glass satıştan kalkıyor, yeniden yapılanma için...
Google, gerek son kullanıcının ilgisini yitirmesi gerekse Google X çatısı altındaki ekibinin teker teker birimi terk etmesi nedeniyle bir süredir sorunlu bir ürün haline gelen Google Glass için yeni bir başlangıç planlıyor.


Altı ayda 30 milyon ödevin paylaşıldığı Google Classroom...
Google’ın eğitim yönetim sistemini dünya genelinde tüm öğretmenlere açtığı web tabanlı uygulaması Classroom artık mobilde. Şirketin 40 milyon öğretmen, öğrenci ve okul yöneticisine ulaştığını belirttiği Google Apps for Education’ın eğitmenler tarafından daha kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere geliştirilen Classroom’un iOS ve Android uygulamaları yayınlandı.


Facebook, kurumsal ağlar alanına Facebook at Work...
Kurumsal pazarda gittikçe popüler hale gelen takım içi etkileşim ve iletişim platformları Facebook’un da bir süredir radarında. Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana bu pazarı denediği söylenen Facebook, popüler sosyal ağının kurumsal hali diye tanımlayabileceğimiz Facebook at Work mobil uygulamasını sonunda yayınladı.


Samsung yeni nesil Silikon Vadisi kampüsünü Apple, Google...
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin aynı zamanda en fazla çalışılmak istenen şirketler arasında olması, sadece geliştirdikleri ürünlerle ve kariyer olanaklarıyla alakalı değil. Bu şirketlerin çalışanlarına sundukları rahat, yaratıcılığı teşvik eden çalışma ortamları, iş harici ilgi alanlarına seslenen özel konsept alanları, hem çalışan verimliliği hem de şirket imajı için çok önemli.


Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret: E-ticaretin ABC’si
Türkiye’de içerik üretimi konusunda sürekli daha fazlasını bekleyenlerdenim. Kitaplar da bu içerik dünyasına dahil ve ‘Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret” bu alandaki yeni örneklerden biri....


Alibaba ilk sinema filmini çekiyor
Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, ilk filmini çekmeye hazırlanıyor. Ancak tabii ki bu film Alibaba’nın hikayesi değil. Alibaba, kurduğu film prodüksiyon şirketiyle ilk defa bir sinema filmi çekecek.


Webrazzi Ödülleri 2014 sonuçları açıklandı!
İnternet dünyasında bir gelenek haline gelen Webrazzi Ödülleri‘nde 2014’ün kazananları belli oldu. 33 ayrı kategoride tamamen siz Webrazzi okuyucularının önerileriyle belirlenen adaylar, 23 Aralık-9 Ocak tarihleri arasında yine sizlerden gelen oylar arasında birincilik için yarıştılar.