Ýletiþim
   0542 218 2342
Mail
   info@ysmmedia.com

Ysm Media /
Beylikdüzü Seo Hizmeti, 2015’te hangi SEO teknikleri ön planda olacak?

2015 mobil tasarıma sahip siteler için SEO yılı mı olacak?

Sürekli SEO sektöründe konuşulan ve oluşturulmaya çalışılan bir algı var o da mobil uyumlu siteler….

Mobil uyumlu web sitesi kavramı 2 yıldır var olan bir konu. Fakat Türkiye bu konuda geride kaldığı için 2015 öngörülerini incelediğinizde birçok firma mobil uyumlu duyarlı tasarım (responsive design) konusundan bahsediyor. Google’ın mobil uyumlu siteleri mobil ikonu ile göstermesi de tuz biber oldu diyebiliriz.

Beylikdüzü SEO hizmeti olarak kaliteli seo teknikleri için bizlere ulaşın.

Bize kalırsa konunun hedeflendiği nokta aslında insanların mobil cihazlarda rahat kullanabilecekleri web siteleridir. 2015 yılında “sitenizi mobil yaptırın SEO sıralamanız da ciddi değişiklikler kazanacaksınız” diye bir formül yok. Konunun odak noktası kullanıcılar ve siz kullanıcılar için sitenizi optimize etmeye kafa yoruyorsanız aslında doğru bir SEO çalışması yapmaya başlamışsınız demektir.

Sektörlerde mobil cihaz kullanımı sabit oranlara sahip mi?

Mobil uyumlu siteler her sektör için gereklidir, mutlaka olmalıdır şeklinde bir yargı doğru değildir. Bayan giyim ile ilgili bir sitede mobil kullanım %70 civarındayken elektronik ile ilgili bir sitenin mobil kullanıcı oranı %5 olabiliyor. Dolayısıyla mobil siteye ihtiyacınız olup olmadığını öncelikle kullanıcı kitlenizi analiz ederek başlayın. Google Analytics, Yandex Metrica gibi ücretsiz analiz servisleri ile bunu çok hızlı bir şekilde ölçebilirsiniz. Ekran çözünürlüğüne kadar dirill edebilir ihtiyacınızı belirleyebilirsiniz.

SEO tarafında eksiklerinizi tamamlarken mobil ziyaretçi oranınıza göre öncelik derecesini belirlerseniz daha doğru bir strateji elde etmiş olursunuz.

2015 yılı sosyal medyanın ön planda olduğu bir yıl mı olacak?

Sektördeki siteler ve SEO uzmanlarının sürekli ön gördükleri konulardan biri de sosyal medya kavramı. 2015 yılı sosyal medya yılı olacak şeklindeki yönlendirmeleri doğru bulmuyorum. Sosyal medya kavramı 2014’te de 2013’te de vardı. Değişen ne oldu?

Değişen sosyal medya kullanımının çok daha fazla artış sağlamasıydı. Özellikle Türkiye’de bu kullanım birçok gelişmiş ülkeye göre çok daha fazla oranlarda. Bunun sonucu olarak sosyal medya kavramının öne çıkarılması doğru ama SEO tarafında müthiş etkili bir faktör gibi gösterilmesi yanlıştır.

Ne kadar çok paylaşım o kadar iyi sıralama mı demek?

Tabi ki hayır. Şimdiye kadar bunu yapmaya çalıştıysanız bırakın. Sosyal medya denildiğinde aklınıza ilk gelen Facebook ve Twitter. Bu mecralar çok kolay manüple edilebilen bir mecra olduğu için ne kadar çok paylaşılırsa o kadar iyi algısına sakın kapılmayın. Manüplasyonun çok olduğu bu mecralar Google tarafında gelen tıklamalara verilen değerle ölçülüyor. Gösterim sayısını arttırmak etkili bir SEO yöntemi değil.

Sosyal medya dijital pazarlama için önemli. Sosyal medya kullanımı için doğru stratejiler ve reklam kampanyaları planlarsanız bu aktiviteler üzerinden alacağınız ziyaretler değerli oalcaktır. Bu da SEO çalışmalarınızda size olumlu olarak yansıyacaktır. SEO, bütün olarak ele alınmalıdır.

2015 SEO Teknikleri

Önümüzdeki yılın gerçekte ne yılı olmadığını anlattık. Sıra geldi 2015’te hangi SEO tekniklerini uygulayacağınıza.

Konuşturun

Markanız ya da alan adınız hakkında internette ne kadar konuşulduğu 2015’te ön plana çıkacak bir teknik. Aslında var olan ama fazla kullanılmayan bir teknikten bahsediyoruz. Kendinizden bahsettirirken bunu ne kadar farklı platform ve domain oteritesi yüksek siteler üzerinden yaparsanız doğru tercih yapmış olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kendinizden bahsettirirken bunu backlink alma olarak algılamayın. Marka/ alan adınızın link almadan da başka sitelerde içerisinde bulunduğunuz iş alanı ile ilgili konularda konuşulmasını sağlayın.

Nasıl yapacaksınız?

Kendinizden bahsettirme konusu biraz da dijital pazarlama alanına giriyor. SEO’nun bir bütün olduğunu söylemiştik. O nedenle markanızdan bahsettirmek için farklı kanallar üzerine kurgular yapmanız gerekiyor.  Birkaç fikir verelim:

  • Kurumsalhaberler.com vb. siteler üzerinden bülten yayınlama
  • Hürriyet bumerang ağı üzerinden kampanyalarınızın blogger ağlarından duyrulması
  • Facebook ve Twitter reklam ağında verilen reklamlar
  • Sektörünüzle ilgili doğru istatistikler içeren infografik paylaşımları
  • Youtube,vimeo,izlesene gibi video platformlarında sorulara cevap veren videolar

Bunlar dışında birçok platform düşünülebilir. Hepsini tek tek anlatmamız mümkün değil. Markanız için doğru mecraları ve doğru içerik pazarlama tekniklerini belirledikten sonra işe koyulun. Her marka her mecrada olmak zorunda değil bunu da unutmayın.

Not:SEO tekniğini anlatırken aynı zamanda örneklemiş de olduk. Kurumsalhaberler,video,youtube markalarından bahsettik yani konuştuk. Backlink vermeden yaptık ama SEO ve sosyal medya kavramları ile ilişkilendirmiş olduk.

Cevapsız soruları yanıtlayın

İkinci ve son tekniğimiz de Soru Cevap tekniği olacak. Soru-cevap tekniği denildiğinde Google’ın Hummingbird güncellemesi aklınıza gelebilir. Fakat biz klasik soru-cevap içeriklerinden bahsetmiyoruz. Kizlarsoruyor.com‘u daha önce duymadıysanız inceleyin.

İşiniz ile ilgili internette olmayan ama müşterilerin telefon ya da e mail aracılığı ile size sordukları soruları not edin. İnsanlar bu soruları internette arar fakat cevaplarını birçok firma sahibi sitelerine yazmakla uğraşmaz. Genellikle reklam ile müşteri kazanmak daha kolay gelir. Fakat 2015’te cevapsız sorulara cevap veren bu SEO tekniğini kullananların daha kazançlı çıkacağını ön görüyoruz.

Beylikdüzü SEO hizmetleri

arama motorlarıyla %100 uyum
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
kolay iÇerik gÜncelleme
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
responsive web tasarım
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.