Ýletiþim
   0542 218 2342
Mail
   info@ysmmedia.com

Ysm Media /
Tarayıcılara ve Cihazlara Aynı Görüntüye Sahip Web Sitesi

Bir web sitesinin değerini yükseltmekte olan en önemli şey yapılandırılmasıdır. Sitenizin yapısına ve içeriğine uygun mobil görünümlü bir şekilde tasarlanması herkes tarafından kolay erişim sağlanarak tüm tarayıcı ve mobil cihazlardan kolaylıkla ziyaret edilmenizi ve sitenizin verimliliğini arttırmaya katkı sağlayacaktır.
Google’ın önerileri arasında yer alan sitenin içerik sunumu için bir cep telefonunun türü ve işlevselliği yerine cep telefonlarınızda bulunan tarayıcıların yapabileceğine bakmak olmalıdır. Cep telefonlarında kullanılmakta olan son derece modern ve popüler masaüstü tarayıcılarını kullanmak sizlerin bir nevi hayatını kolaylaştırmaktadır. Cep telefonları bu alanda 2’ye ayrılmaktadır.


Ek özellikli telefonlar:


Normal masaüstü web sitelerini görüntüleyememekte olan tarayıcı yapısına sahip olan telefonlar olmaktadır. cHTML (iMode), WML, WAP vb. için olan tarayıcıları bu alanda örnek olarak verebilmekteyiz.


Akıllı telefonlar:


Normal masaüstü web sitelerini belirli ölçülerde görüntüleyebilen tarayıcı yapısına sahip telefonlar olmaktadır. İphone’lar, Android tabanlı telefonlar ve yeni mobil tarayıcılar örnek olarak verilebilinir.
Tüm tarayıcılarda ve cihazlarda görünümün aynı kalması için esnek tasarım adını verdiğimiz Web tasarım uygulaması kullanılmalıdır. Oldukça fayda sağlamakta olan esnek tasarım adı verilen uygulama bir içeriğin parçası için tek bir URL kullanarak kullanıcı kitlesinin içerik ile etkileşim sağlamasına, içeriği paylaşmasına ve içerik için bağlantı vermesine katkı sağlamaktadır.


Esnek tasarım sayesinde web sitenize girmiş olan bireyler sıkıntılı bir yüklenme süreci yaşamadan cihazlarına özgü optimize edilmiş görünüme ulaşmaktadır. Başka bir alana yönlendirilmeden kolaylıkla erişim imkanı sunulmaktadır. Bilindiği üzere yönlendirmeler site yapısına etki ederek kalitesini düşürmekte ve sürekli olarak hata uyarısı ile karşılaşmamıza neden olmaktadır.


Hem web site için hem de tarayıcılar için kaynak tasarrufu sağlamakta olan esnek web tasarımı ile her hangi bir kelime ile sayfanızın bir kez aranması yeterli sayılmaktadır. Bu sayede sadece bir kez tarama yapılarak web sitenizin güncel tutulmasına katkı sağlanmaktadır.
Tüm bireyler hem kullandıkları tarayıcı bakımından hem de web sayfası bakımından kolaylık sağlayabilen mobil uyumlu olan sayfaları tercihen daha ön planda tutmaktadır. Çünkü günümüz imkanlarında hemen hemen her alanda internet uygulaması mümkün olmakla beraber tüm bireylerin tablet, telefon ve benzeri cihazlarında internet paketlerinin etkin olmasının yanı sıra birey neredeyse elinden düşmeyecek derece de anti sosyal bir durum içerisine girmektedir.
Sürekli bilgisayar başında saatlerce gezinip sörf yapmanın yerini farklı ortamlarda bulunurken bir yandan da web sayfalarında neler olduğu, güncel konular, son dakika haberleri, yemek tarifleri ve benzeri tüm güncel bilgileri cihazlarımız üzerinden takip edebilmekteyiz. Bu açıdan en büyük görev web sitenizin web tasarım ve uygulama uyumluluk düzeyine bağlı olarak belirlendiğini hiç bir zaman unutmamalısınız. Sürekli hata veren ve görüntü kalitesi düşük olan aranılan kolaylıkla sunulmayan web sitelerinde ciddi oranda ziyaretçi kitlesinin düştüğü gözlemlenmektedir. Bir web sayfasının kalbi web tasarım ve uygulama modülleri diyebiliriz.

 

Beylikdüzü Web Tasarım

arama motorlarıyla %100 uyum
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
kolay iÇerik gÜncelleme
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
responsive web tasarım
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.