Ýletiþim
   0542 218 2342
Mail
   info@ysmmedia.com

Ysm Media /
SEO Stratejileri ve İpuçları

Arama motoru optimizasyonu her web sitesine uygulanması gereken bir şeydir. Web sitenizi arama motorlarının istemiş olduğu kural ve kriterlere göre optimize ederek daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Daha yüksek trafik için daha popüler kelimelere odaklanmak, rütbesi yüksek kelimelere çalışmalar yapmak gerekmektedir. Bu bağlamda SEO stratejileri ve ipuçları paylaşan kişilerin bir konuya dikkat etmesi gerekiyor.

aramamotoruoptimizasyonu-resmi.jpg (1024×768)
SEO Stratejileri ve İpuçları

 

“Garantili SEO Çalışması” Uzak Durun
Arama motorlarında garantili SEO çalışması adına hizmet veren kişilerden uzak durun. Sebebi ise bu tür kişilerin web sitenizi istediğiniz yere getirmek için uygulayacağı yöntemlerin illegal olmasıdır. Örnek vermek gerekirse; bir uzman ile anlatınız. Süreç 2 ay ve bu uzman sizin web sitenizi 2 ay içerisinde istemiş olduğunuz kelimelerde ilk 3 içerisine sokacak. Bunu yapmak için her türlü yolu deneyecek. İşte bu noktada kaybeden siz olacaksınız.
Garantili SEO çalışması anlaşmalarında genellikle ödeme iş sonu alınır. Yani uzman sitenizi getirir ve getirdiği gün ödemesini alır. Aradan kısa bir zaman geçer ve siz artık bulunduğunuz konumda olmazsınız. Çünkü uzman arama motorlarının istemiş olduğu kural ve kriterlere göre çalışmamıştır.
Kısacası bol vaadler veren kişilerden uzak durun.
Olağanüstü İçerikler Yayınlayın
İçerik web sitenizin en önemli parçasıdır. İyi içerik olmadan Google arama motorunda yükselmeyi beklemeyin, bu imkansızdır. İçerikler çok kaliteli olmalı ve kullanıcılar tarafından ilgi görmeli.
Google ilgi gören içeriklerin bir de yorumla desteklenmesini çok sever. Yorum yazılan içeriklerin daha fazla ilgi gördüğünü düşünerek onlara daha fazla kredi verir.
Sık Sık Taze içerik Yayınlayın
Günlük ya da haftanın belli günlerinde makaleler yayınlamak arama motorlarının özellikle de Google arama motorunun web sitenizi daha sık taramasına ve ziyaret etmesine neden olur. Ayrıca bu durum Google tarafında rütbe almanıza bile sebep olacaktır.Ayrıca yayınladığınız makaleler hergün aynı saatlerde yayınlanır ise , Google o saatlerde sitenizi daha fazla ziyaret edecektir.
Kullanıcı Dostu URL’lere Sahip Olun
URL’lerinize anahtar kelimelerinizi ekleyerek oluşturun. URL çok uzun olmamalıdır. Kısa URL sosyal medya paylaşımları için idealdir. Bir URL’de altıdan fazla tire spam olarak algılanabilir.
İyi Bir İç Bağlantı Sistemi Oluşturun
Her zaman kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni bir içerik yayınladığınızda içeriğinizden diğer sayfalarınıza yönlendirecek bağlantılar kullanmaya özen gösterin. Bu içerikler tek yönlü bağlantılar oluşturmanıza olanak sağlar. Vereceğiniz bağlantılarda çapa metin kullanabilirsiniz ama bunu kesinlikle suistimal etmemeli ve yoğunluğunu artırmamalısınız.
Yayınladığınız her makale diğer sayfalarınıza bağlantı içermeli. Bu hem sayfa gezinme oranını hem de ortalama ziyaretçi süresini artıracaktır.
SEO Hiçbir Zaman Bitmez
SEO hiçbir zaman bitmez. Süreklilik gerektirir. Bugünkü mevcut sıralamalarınız iyi olabilir. Bu sizi asla ve asla yanıltmamalıdır. Her geçen gün değişen SEO teknikleri vardır. Kendi stratejinizi buna istinaden geliştirmeli ve web sitenizi iyileştirmeye devam etmelisiniz.
Flash Kullanımından Kaçının
Flash web sitelerinin görünümü çok iyi olabilir ama SEO için oldukça olumsuz etkileri bulunmaktadır. Arama motorları okuyamadığından dolayı sonuçlar konusunda bir beklentiniz olmamalıdır.
Resimleri Optimize Edin
Okuyucuların içeriklerinizi daha iyi anlayabilecekleri görseller kullanın. Uygun olan yerlerde görüntülü örnekler verin.
Her bir resimle alakalı açıklama ve ALT etiket bulunmalıdır. Bu durum sizin Google görsel aramalarda da iyileşmenize neden olacaktır.
PageRank Olayına Takılmayın
PageRank artık işe yaramıyor. Google 1 yıldan fazla süredir PageRank güncellemesi yapmıyor ve artık yapmayacak da. Kısaca artık bu terim Google için bir başarı kriteri değil. Kaliteli backlink kaynakları sayesinde otoritenizi artırma yollarına gidin.
Etiketler :
arama motorlarıyla %100 uyum
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
kolay iÇerik gÜncelleme
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.
responsive web tasarım
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); web sitenizin anahtar kelimeler ile arandığında Arama Motorlarında ilk sayfada, Üst sırada Çıkmasını sağlayan web sitesi iÇi ve web sitesi dışında yapılan uygulamalardır.